Jak skartovat

Jak už jsem psal v části „Skartace“, tak skartace se týká každého, protože jedním z důvodů, proč skartovat je ten, že nám dochází místo, kde bychom mohli dokumenty archivovat. Jedna z variant jak skartovat je ta, že si najdete právě nějakou společnost, která se tím zabývá, a oni to skartují za vás. Tím si ušetříte spoustu práce a spoustu starostí. Hlavně se opravdu nemusíte bát, že by se něco zkazilo, nebo že by došlo k nějakému úniku dat. Například co se týče dopravy, tak REISSWOLF mají svoje speciální bezpečnostní dodávky, ve kterých vaše dokumenty spolehlivě odvezou ke skartaci. Dále se používají také bezpečnostní nádoby. Ty mohou sloužit třeba jen v kancelářích, ale také právě pro bezpečný převoz.

 

Další varianta, která se týká spíš menších společností je, že můžete skartovat dokumenty rovnou v kanceláři. Existují na to speciální stroje. 

Tento stroj, tzv. skartovačka, může být různě velký, podle toho jak se vám to hodí. Také existuje samozřejmě spousta druhů nebo typů. Ty se liší podle toho, co skartujeme. Buďto můžeme mít skartovačku na normální papír, která je dnes velice běžná. Dále existují skartovačky na CD, DVD a jiná elektronická média. Samozřejmě existuje ještě spoustu dalších speciálních skartovaček, které jsou například na karton.

 

Je ale jasné, že není pravidlo, které by říkalo, že malé společnosti si skartují sami a větší si nechají skartovat jinými. Tak to vůbec není. Většinou to společnosti různě kombinují. Záleží třeba na tom, kolik dat je zrovna potřeba skartovat. Nebo také jestli mají data uložené u sebe anebo právě u někoho jiného, kdo nabízí k archivaci také skartaci.

Copyright (c) 2013  REISSWOLF